What can we offer?

Modern and well-equipped office

Appointment system

Individual and humane approach to patients

Biological sample collection (blood, urine, swabs, etc.) directly in the office

Parking available on the street

Patient registration
info-image

Vitamin C Infusion

Dear patients, We would like to inform you about the possibility of administering vitamin C infusions directly on the premises of our office. What effect does vitamin C have on the body? Why is the administration of vitamin C infusion better than food intake and the use of oral dietary supplements? How does the application work and what is the price? We will answer all questions in the following article.

Read more

Jak to u nás funguje v období respiračních onemocnění?

S pomalu nastupujícím podzimem se blíží sezóna častých respiračních onemocnění. V následujícím textu se dozvíte vše podstatné o tom, jak to v naší ordinaci v tomto období funguje a jak správně postupovat.

Read more
info-image
info-image

Flu Vaccination

We would like to inform you about the possibility of getting vaccinated against the flu directly in our office. You can order your vaccination now - the ideal time for vaccination is October, November, December.

Read more

Appointment System

Because we want to save your time and work as efficiently as possible, we utilize an appointment system in our office. We kindly ask for your cooperation and note that it is necessary to schedule an appointment before each visit to our office.

Booking Options

Phone: +420 228 222 315
E-mail: barrandov@ggmedical.cz
Online on our website

Treatment of Acute Patients

You don't have to worry that we won't treat you in case of acute problems - each office day will have a dedicated time slot for treating acute patients.

Office hours
Monday - 7:30 - 12:00
12:30 - 15:00
Tuesday - 8:00 - 13:30
14:00 - 18:30
Wednesday - 7:30 - 12:00
12:30 - 15:00
Thursday - 8:00 - 13:30
14:00 - 18:30
Friday - 7:30 - 13:30
SaturdaySunday-Closed

What Patients Say About Us

You can read all our reviews on Google Maps.
Show More

about-image
Klíšťová encefalitida

Vážení pacienti, s nastupující letní sezónou se zvyšuje aktivita klíšťat a roste pravděpodobnost nákazy některého z onemocnění, které přenáší – zejména klíšťové encefalitidy a boreliózy. Ačkoliv proti borelióze vakcína neexistuje, proti klíšťové encefalitidě se můžete chránit a nechat se očkovat. Očkování je navíc nad 50 let hrazeno ze zdravotního pojištění a můžete se na něj objednat i v naší ordinaci.

about-image
Nový praktický lékař na Barrandově

Představujeme naši novou ordinaci praktického lékaře na Praze 5. Můžeme nabídnout moderní pojetí provozu ordinace bez zbytečného čekání a nadstandardní diagnostické metody. Péče o Vaše zdraví je naší prioritou. Naším cílem je vytvořit rovnocenné partnerství mezi zdravotnickým personálem a pacientem. Aktuálně přijímáme nové pacienty.

about-image
Gallery

See what it looks like here.


Show gallery